Már most két bajnokság zajlik. Serie A 5. forduló tippsor

Serie A TIM

Roma-Hellas Verona
Mandorlininek akad néhány hiányzója, az edző a háromvédős felálláson is gondolkozik, miközben elárulta, a Roma jelenleg csaknem verhetetlen csapat. Ezt pedig az eredmény is tükrözni fogja – ezt persze már nem ő mondja. Tipp: 2-0

Atalanta-Juventus
Az Atalanta 13 éve nem verte meg hazai pályáján a Juventust, és van egy olyan érzésem, hogy ezt a sorozatot nem most fogják átadni a múltnak. Az a rekord megvan, hogy kapott gól nélküli négy győztes meccsel nyitották a szezont? Tipp: 0-2

Sassuolo-Napoli
2000 óta nem nyitotta ilyen rosszul az élvonalat a Napoli, pedig már alakult a dolog. Hogy itt lesz-e a fejlődésből valami, arra még nem mernék nagyban fogadni. Persze másra se nagyon. Esetleg arra, hogy a Sassuolo a Napoli ellen betalál – összesen másodszor idén. Tipp: 1-1

Cesena-Milan
Egyszerűen nem hiszem el, hogy megint legalább 2 gólt kapjon a Milan – pedig idegenben nagyon ráálltak erre a sorozatra. Tudják, mi a baj, biztosan kettőzött erővel készülnek a hibák ellen, de a clean sheet se az ő műfajuk. Tipp: 1-2

Chievo-Empoli
Kiesési rangadó, pedig tökösebb, határozottabb, éberebb hozzáállással már most is előrébb tarthatna mindkét csapat. Persze így egyszerre ez soknak tűnik, de nem annyira elveszett együttesek ezek. A hazaiakat favorizálom, persze nem biztos, hogy lesz valami ebből a meccsből. Tipp: 1-0

Internazionale-Cagliari
Gyorsan, gyerünk fogadni! Nincs miről beszélni, simán vagy hendivel, félidőre vagy gólszámra, de ez nagyon adja magát. A Cagliari hirtelen egy élvonalban maradt másodligás egylet lett – kis képzelőerővel a szigeten elveszett társaság kalandjaiból Lost módjára látjuk már most a flashforwardokat. Tipp: 2-0

Torino-Fiorentina
A Torino 447 perc után lőtt ismét gólt, a Fiorentina hálóját viszont 360 perce nem zörgették meg az ellenfelek, és a bikáknál talán megtörhetett valamilyen gát, de ettől függetlenül nem hiszek bennük annyira, hogy a győzelmüket várjam. Sokkal inkább a Fiorentináét, csakhogy már Joaquin is kidőlt pár napra. Tipp: 0-1

Genoa-Sampdoria
Ez már döfi, jól hangoltak a felek, és talán túlzás nélkül állítható, hogy benne figyel a háromesély. Arra bökök, hogy a tavalyi idegenbeli sikerek nem ismétlődnek meg. Ezt a csodás rangadót ezzel gyorsan le is tudom. Tipp: 2-1

Udinese-Parma
Az Udinese 2000 óta nem kezdte ilyen jól (bár úgy is fogalmazhatnék, hogy ilyen eredményesen) a bajnokságot, a Parma pedig kicsit a másik végletet képviseli, hátul szerénykedve sok gólt kap a csapat, ettől függetlenül nagyjából azt várom, hogy azonos erővel „esnek egymásnak“ a felek, amiből nem biztos, hogy valamelyikük győztesen kerül ki. Tipp: 1-1

Palermo-Lazio
A Lazio 2007 óta nem kezdett ilyen rosszul szezont, ám ez az intervallum nem olyan nagy, mint maga a baj. A rómaiak 57 lövésből szereztek 4 gólt, ilyen arány ellen a Palermo nem is csinálja majd össze magát, láttunk már az utóbbi években ennél masszívabb Laziót is atomjaira hullni délen, akár most is összejöhet valami hasonló. Tipp: 3-1